statystyki odwiedzin stron internetowych

Bywam czasem na Śląsku. I wiecie co? Mają tam całkiem porządne drogi. Autostrada i tzw. DTŚ. Trzy pasy. Wypas, można pomyśleć.

Tylko że 80% kierowców jedzie środkowym pasem. Wszystkie pasy wolne a tu Edek ze skody czy daewoo pociska środkiem jak przyklejony. Na lewym trafi się ByzesmenKtóremuSięSpieszy i jak tu człowieku wyprzedzić? Prawą, prawą, prawą stroną.

Z resztą co tam Śląsk… Na większości tras widzę to samo… z tą różnicą, że pasy są dwa i wszyscy jadą lewym… A wątpię, żeby środkowe barierki miały jakaś magiczną przyciągającą moc…

Wiem! Prawym to wstyd! Bo prawym jeżdżą same wolne samochody (i leszcze w nich)…

Znajoma przysłała coś z własnego podwórka. Wklejam całość (źródło tutaj).

Michał Krosta ma 6 lat i niezidentyfikowaną wadę genetyczną.  Jest po licznych badaniach i konsultacjach ze specjalistami, jednak nadal nie zdołano postawić diagnozy. Michał praktycznie nie mówi, bardzo niestabilnie chodzi i jest odporny na ból. To tylko nieliczne cechy niezidentyfikowanej choroby. Ze względu na brak diagnozy nie może być zakwalifikowany do żadnego koszyka Narodowego Funduszu Zdrowia. Jego rehabilitacja wiąże się z indywidualną pracą ze specjalistami z różnych dziedzin, co z kolei generuje ogromne koszty. Dlatego też rodzina Michała zwraca się o pomoc, aby bariera finansowa nie stanęła na przeszkodzie do dalszego rozwoju i leczenia chłopca.

Jak pomóc?

Dowolne kwoty można przesłać na konto Fundacji Polsat Dzieciom koniecznie wpisując w tytule „DLA MICHAŁA KROSTA”
Invest Bank o/Warszawa nr konta: 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555

Pomoc bezpośrednia: Bank Pekao SA. Nr konta: 65 1240 4836 1111 0000 5309 5642

lub

Przekazać 1% podatku również na Fundację Polsat Dzieciom z dopiskiem „DLA MICHAŁA KROSTA”
Nr KRS 0000135921

Znaczy się: jak już musisz chorować to przynajmniej na popularną chorobę! Bo inaczej w rubryczkach NFZ-u się nie zmieścisz… a rubryczki i tabele to rzecz święta!